Tisková sdělení

Miroslava Němcová: Tiskové prohlášení k prezidentské kandidatuře

Pondělí, 16 Duben 2012 20:24

ikona_MN

16. dubna 2012, M.Němcová: " Po důkladném zvážení všech okolností jsem se rozhodla neúčastnit se nominačního procesu uvnitř ODS a nepožádala jsem tedy mé domovské regionální sdružení ODS Vysočina o nominaci na funkci prezidenta republiky. Důvody, které vedly k tomuto mému rozhodnutí:

1. Vnímám velmi hluboce vypjatou situaci v naší zemi. Za klíčové v této době považuji, aby nebyla zpochybněna stabilita ústavních institucí. Parlament je základní institucí demokratické země, která za všech okolností musí dbát o udržení společenského smíru, což je cíl, který bude v následujících měsících vystaven velkým zkouškám. Proto jsem přesvědčena, že právě v této turbulentní době mohu prospět České republice daleko více v pozici předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  

Pokračování

 

Seminář Krize, kolaps a regenerace

Středa, 28 Březen 2012 08:32

seminar_kolaps_civilizaci_260312_ikonaPředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová se 26. března zúčastnila odborného semináře Krize, kolaps a regenerace, který se uskutečnil na půdě Poslanecké sněmovny. Zvukový záznam si můžete poslechnout zde

Přednášející se na semináři věnovali následujícím tématům:

prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr.: Komplexní civilizace a náš svět aneb má Soros opět pravdu?

doc. PhDr. Martin Kovář, Ph.D.: Technologie moci a politický management ve Velké Británii 20. století

RNDr. Václav Cílek, CSc.: Co se děje ve světě r. 2012 – tři základní vrstvy proměny světa

Mgr. Petr Pokorný, Ph.D.: Hladové roky

Pokračování

 

Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci

Čtvrtek, 15 Březen 2012 20:09

memorandum_o_vzajemne_podpore_a_spolupraci_15032012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová ve čtvrtek 15. března 2012 podepsala společně s prof. Jiřím Drahošem, předsedou Akademie věd ČR, Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci.

Cílem spolupráce obou institucí je hledání širšího kontextu aktuálních problémů, pochopení jejich příčin a nalézání způsobů řešení. V praktické rovině podpoří Memorandum rozvoj kontaktů mezi vědeckými, vzdělávacími, hospodářskými a dalšími organizacemi působícími v České republice, i vědeckou spolupráci mezinárodního charakteru. Obě strany se též dohodly na přípravě společných seminářů za aktivní spoluúčasti dalších subjektů působících v oblasti vědy a výzkumu, a to k vědeckým otázkám významným pro českou společnost.

Pokračování

 

Miroslava Němcová přijala předsedkyni Sejmu Polské republiky Ewu Kopacz s delegací

Čtvrtek, 23 Únor 2012 17:28

prijeti_predsedkyne_sejmu_polske_republiky_22022012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová ve středu 22. února přijala oficiální parlamentní delegaci Sejmu Polské republiky v čele s předsedkyní Ewou Kopacz.

V úvodu jednání předsedkyně Sejmu Polské republiky vyslovila soustrast s nedávným úmrtím bývalého prezidenta České republiky Václava Havla. „Odchod Václava Havla je velkou ztrátou nejen pro Českou republiku, ale i pro Evropu a celý svět. Polsko a Poláci v něm ztratili blízkého přítele,“ sdělila Ewa Kopacz.

Pokračování

 

Živnostníci a rodinné firmy - sůl české ekonomiky

Úterý, 21 Únor 2012 21:34

 

Oceneni_Sul_ceske_ekonomiky_21022012_5Předsedkyně Miroslava Němcová se v úterý 21. února V Poslanecké sněmovně setkala s drobnými živnostníky a zástupci rodinných firem. Při této příležitosti ocenila jejich přínos českému podnikatelskému prostředí.

Předsedkyně PS PČR M. Němcová ocenila ty, kteří svou prací udržují dobrou pověst českého řemesla, českého umu, pracovitých českých rukou, české podnikavosti a chytrých nápadů.  „Drobní živnostníci, řemeslníci, malé rodinné firmy, ti všichni jsou tou ‚nezbytnou solí‘ naší ekonomiky. Oni jsou ti skuteční V. I. P.,“ uvedla předsedkyně PS M. Němcová. „Dnešním setkáním, které je neformální připomínkou 18. února, dne českého řemesla, jsem ocenila  lidi nápadité, aktivní a tvůrčí,“ doplnila M. Němcová ke smyslu akce, která by se měla stát tradicí. Setkání se zúčastnili zástupci ze všech krajů, kteří obdrželi pamětní list a symbolicky také slánku z českého skla. Pro příští ročník by měli posílat nominace i samotní občané, podle svých zkušeností a spokojenosti. Reportáž České televize můžete zhlédnout zde.

Pokračování

 

Strana 9 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter