Tisková sdělení

Apel na ochranu lidských práv J. Tymošenkové

Čtvrtek, 03 Květen 2012 07:36

ikona_MNPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová vyzvala poslankyně PSP ČR ke společnému apelu na ochranu lidských práv vězněné Julije Tymošenkové


Předsedkyně M. Němcová vyzvala ve čtvrtek 3. května poslankyně PSP ČR, aby se připojily svým podpisem k dopisu adresovanému předsedovi Verkhovnej Rady Ukrajiny  Volodymyru Lytvynovi, ve kterém ho žádá, aby se zasadil o dodržování lidských práv a humánního zacházení s expremiérkou Ukrajiny Julijí Tymošenkovou.

„Vážený pane předsedo, obracíme se na Vás jako členky Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jsme zneklidněny posledními zprávami o situaci, ve které se ocitla bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková. Tyto zprávy jsou provázeny pochybnostmi, zda v případě paní Tymošenkové jde o skutečné hledání spravedlnosti a nikoliv o likvidaci politického protivníka. Vážený pane předsedo, žádáme Vás, abyste své pravomoci využil ve prospěch dodržování lidských práv a humánního zacházení v případě vězenkyně-ženy, paní expremiérky Julije Tymošenkové,“ píše se v dopisu.

Pokračování

 

M. Němcová slavnostně předala dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce

Úterý, 17 Duben 2012 17:58

predani_obecnich_symbolu_17042012_5Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová v úterý 17. dubna 2012 slavnostně předala 33 zástupcům obcí dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

Jmenný seznam obcí, které převzaly dekret o udělení znaku a vlajky:

Pokračování

 

Miroslava Němcová: Tiskové prohlášení k prezidentské kandidatuře

Pondělí, 16 Duben 2012 20:24

ikona_MN

16. dubna 2012, M.Němcová: " Po důkladném zvážení všech okolností jsem se rozhodla neúčastnit se nominačního procesu uvnitř ODS a nepožádala jsem tedy mé domovské regionální sdružení ODS Vysočina o nominaci na funkci prezidenta republiky. Důvody, které vedly k tomuto mému rozhodnutí:

1. Vnímám velmi hluboce vypjatou situaci v naší zemi. Za klíčové v této době považuji, aby nebyla zpochybněna stabilita ústavních institucí. Parlament je základní institucí demokratické země, která za všech okolností musí dbát o udržení společenského smíru, což je cíl, který bude v následujících měsících vystaven velkým zkouškám. Proto jsem přesvědčena, že právě v této turbulentní době mohu prospět České republice daleko více v pozici předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  

Pokračování

 

Seminář Krize, kolaps a regenerace

Středa, 28 Březen 2012 08:32

seminar_kolaps_civilizaci_260312_ikonaPředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová se 26. března zúčastnila odborného semináře Krize, kolaps a regenerace, který se uskutečnil na půdě Poslanecké sněmovny. Zvukový záznam si můžete poslechnout zde

Přednášející se na semináři věnovali následujícím tématům:

prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr.: Komplexní civilizace a náš svět aneb má Soros opět pravdu?

doc. PhDr. Martin Kovář, Ph.D.: Technologie moci a politický management ve Velké Británii 20. století

RNDr. Václav Cílek, CSc.: Co se děje ve světě r. 2012 – tři základní vrstvy proměny světa

Mgr. Petr Pokorný, Ph.D.: Hladové roky

Pokračování

 

Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci

Čtvrtek, 15 Březen 2012 20:09

memorandum_o_vzajemne_podpore_a_spolupraci_15032012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová ve čtvrtek 15. března 2012 podepsala společně s prof. Jiřím Drahošem, předsedou Akademie věd ČR, Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci.

Cílem spolupráce obou institucí je hledání širšího kontextu aktuálních problémů, pochopení jejich příčin a nalézání způsobů řešení. V praktické rovině podpoří Memorandum rozvoj kontaktů mezi vědeckými, vzdělávacími, hospodářskými a dalšími organizacemi působícími v České republice, i vědeckou spolupráci mezinárodního charakteru. Obě strany se též dohodly na přípravě společných seminářů za aktivní spoluúčasti dalších subjektů působících v oblasti vědy a výzkumu, a to k vědeckým otázkám významným pro českou společnost.

Pokračování

 

Strana 9 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter