Tisková sdělení

M. Němcová slavnostně předala dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce

Úterý, 17 Duben 2012 17:58

predani_obecnich_symbolu_17042012_5Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová v úterý 17. dubna 2012 slavnostně předala 33 zástupcům obcí dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

Jmenný seznam obcí, které převzaly dekret o udělení znaku a vlajky:

Pokračování

 

Miroslava Němcová: Tiskové prohlášení k prezidentské kandidatuře

Pondělí, 16 Duben 2012 20:24

ikona_MN

16. dubna 2012, M.Němcová: " Po důkladném zvážení všech okolností jsem se rozhodla neúčastnit se nominačního procesu uvnitř ODS a nepožádala jsem tedy mé domovské regionální sdružení ODS Vysočina o nominaci na funkci prezidenta republiky. Důvody, které vedly k tomuto mému rozhodnutí:

1. Vnímám velmi hluboce vypjatou situaci v naší zemi. Za klíčové v této době považuji, aby nebyla zpochybněna stabilita ústavních institucí. Parlament je základní institucí demokratické země, která za všech okolností musí dbát o udržení společenského smíru, což je cíl, který bude v následujících měsících vystaven velkým zkouškám. Proto jsem přesvědčena, že právě v této turbulentní době mohu prospět České republice daleko více v pozici předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  

Pokračování

 

Seminář Krize, kolaps a regenerace

Středa, 28 Březen 2012 08:32

seminar_kolaps_civilizaci_260312_ikonaPředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová se 26. března zúčastnila odborného semináře Krize, kolaps a regenerace, který se uskutečnil na půdě Poslanecké sněmovny. Zvukový záznam si můžete poslechnout zde

Přednášející se na semináři věnovali následujícím tématům:

prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr.: Komplexní civilizace a náš svět aneb má Soros opět pravdu?

doc. PhDr. Martin Kovář, Ph.D.: Technologie moci a politický management ve Velké Británii 20. století

RNDr. Václav Cílek, CSc.: Co se děje ve světě r. 2012 – tři základní vrstvy proměny světa

Mgr. Petr Pokorný, Ph.D.: Hladové roky

Pokračování

 

Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci

Čtvrtek, 15 Březen 2012 20:09

memorandum_o_vzajemne_podpore_a_spolupraci_15032012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová ve čtvrtek 15. března 2012 podepsala společně s prof. Jiřím Drahošem, předsedou Akademie věd ČR, Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci.

Cílem spolupráce obou institucí je hledání širšího kontextu aktuálních problémů, pochopení jejich příčin a nalézání způsobů řešení. V praktické rovině podpoří Memorandum rozvoj kontaktů mezi vědeckými, vzdělávacími, hospodářskými a dalšími organizacemi působícími v České republice, i vědeckou spolupráci mezinárodního charakteru. Obě strany se též dohodly na přípravě společných seminářů za aktivní spoluúčasti dalších subjektů působících v oblasti vědy a výzkumu, a to k vědeckým otázkám významným pro českou společnost.

Pokračování

 

Miroslava Němcová přijala předsedkyni Sejmu Polské republiky Ewu Kopacz s delegací

Čtvrtek, 23 Únor 2012 17:28

prijeti_predsedkyne_sejmu_polske_republiky_22022012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová ve středu 22. února přijala oficiální parlamentní delegaci Sejmu Polské republiky v čele s předsedkyní Ewou Kopacz.

V úvodu jednání předsedkyně Sejmu Polské republiky vyslovila soustrast s nedávným úmrtím bývalého prezidenta České republiky Václava Havla. „Odchod Václava Havla je velkou ztrátou nejen pro Českou republiku, ale i pro Evropu a celý svět. Polsko a Poláci v něm ztratili blízkého přítele,“ sdělila Ewa Kopacz.

Pokračování

 

Strana 9 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter